Безоплатна правова допомога в Україні



Безоплатна правова допомога є реальним способом захисту прав людини у цивілізованому світі.  Вона включає у себе безоплатну первинну та безоплатну вторинну правову допомогу.
Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України та Законом України «Про безоплатну правову допомогу» мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму; усі діти; внутрішньо переміщені особи; особи, до яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт; особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими; особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту"; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань; особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку; особи, реабілітовані відповідно до законодавства України; особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі (на всі види правових послуг).
В Донецькій області працює 2 місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
в Краматорську  - вулиця Академічна, 20;
в Маріуполі - проспект Нахімова, 82.

Місцеві центри надають вторинну правову допомогу.
Центри фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, інших не заборонених законодавством джерел.

Створені бюро правової допомоги, які є самостійним відділом місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В цих бюро кожен може отримати правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань, отримати допомогу в складанні заяв, скарг, інших документів правового характеру.
·        м. Добропілля, вул. Незалежна, 35;
·        м. Дружківка, вул. Олега Кошового 27;
·        м. Бахмут, вул. Василя Першина, 11;
·        м. Костянтинівка, вул. Театральна, 5;
·        м. Лиман, вул. Пушкіна 12б;
·        м. Слов'янськ, вул. Університетська, 47;
·        м. Торецьк, вул. Героїв праці, 3;
·        м. Авдіївка, вул. Молодіжна, 1;
·        смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5;
·        м. Волноваха, вул. Центральна, 43;
·        м. Вугледар, вул. Трифонова,буд.22;
·        м. Курахове, пр-т Соборний, 4;
·        смт. Нікольське, вул. Свободи, 87;
·        м. Покровськ, вул. Європейська, 49;
·        м. Селидове, вул. К. Маркса, 41а;
·        смт. Велика Новосілка, вул. Пушкіна, 36;
·        смт. Мангуш, пр. Миру, 70. 

Веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги: www.legalaid.gov.ua
Єдиний контакт-центр: 0-800-213-103.
Для отримання допомоги заявник (або представник) може звернутися до Маріупольського або Краматорського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, тел. 0-800-213-103.


Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області

Комментариев нет:

Отправить комментарий