У НАЗК працюють над спрощенням електронного декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило новий програмний компонент для реєстру декларацій, щоб спростити електронне декларування. Про це на засіданні парламентського комітету з питань антикорупційної політики сказав голова НАЗК Олександр Новіков, передає «УНН».
«Ми хочемо зробити електронне декларування максимально простим для всіх суб’єктів. Для доброчесних громадян це має бути легкий інструмент звітування про їхні доходи і видатки. Одночасно він має забезпечити належний фінансовий контроль за тими службовцями, які використовують владу для корупційних практик. Для цього в НАЗК вже розроблений новий програмний комплект для реєстру декларацій», — сказав Новіков.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що втратили чинність деякі роз’яснення НАЗК.
Додамо, що було оприлюднено інфографіку щодо заповнення електронних декларацій за новими правилами.

Декларування у 2020 році: особливості відображення відомостей про автомобілі


Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, чи слід включати у вартість транспортного засобу витрати, пов’язані з митним оформленням чи реєстрацією такого засобу. Інформація з’явилась у прес-службі НАЗК.

«У декларації зазначається вартість транспортного засобу на дату його набуття у власність, володіння або користування.
Витрати на митне оформлення чи реєстрацію транспортного засобу в його вартість не включаються.
Водночас, якщо відповідний видаток на митне оформлення чи реєстрацію перевищує встановлений поріг декларування (50 ПМ) і був здійснений суб’єктом декларування у звітному періоді, то він повинен бути відображений у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації», — йдеться у повідомленні.
Крім того, якщо суб’єкту декларування або члену його сім’ї не відома інформація про власника майна, яке перебуває в користуванні суб’єкта декларування або члена його сім’ї, а із правовстановлюючих документів встановити ці відомості неможливо, то при заповненні відповідних полів декларації слід обрати позначку «Не відомо».
Винятком є лише поля «Прізвище», «Ім’я» та «По батькові (за наявності)» власника такого майна, заповнення яких є обов’язковим.
Інформацію про власників транспортних засобів можна отримати у відкритому Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників.
Також у НАЗК повідомили, як відобразити в декларації ситуацію, коли один і той же транспортний засіб перебуває у власності суб’єкта декларування і на праві користування (наприклад, на підставі довіреності) у члена його сім’ї або навпаки.
«Якщо транспортний засіб перебуває на праві власності у суб’єкта декларування та одночасно на праві користування у члена його сім’ї, то зазначаються права кожної особи на такий транспортний засіб (власність, інше право користування) у підрозділі «Права на цей об’єкт».
Аналогічно зазначається інформація, якщо транспортний засіб перебуває на праві власності у члена сім’ї суб’єкта декларування.
Створювати нові записи про вже зазначений транспортний засіб для кожного члена сім’ї не потрібно», — додали у відомстві.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що втратили чинність деякі роз’яснення НАЗК.
Додамо, було оприлюднено інфографіку щодо заповнення електронних декларацій за новими правилами.
Також стало відомо, чи необхідно декларувати членство в ОСББ.


Інформаційний лист для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV



   З середини грудня 2019 року в Китаї (м.Ухань) почали реєструвати перші випадки пневмонії невідомого походження у місцевих жителів, пов’язаних з ринком тварин та  морепродуктів Хуанань в м.Ухань. Згодом, китайські вчені виділили новий коронавирус  2019-nCoV.
   Коронавірус  2019-nCoV стрімко розповсюджується,  станом на 26.01.2020 зареєстровано більше 2033 випадки зараження вірусом. Всього на даний момент загинуло 80 людей. Підтверджені випадки захворювання на короно вірус більш ніж в 15 країнах світу на різних континентах. Встановлено, що вірус передається від людини к людині  ймовірно повітряним шляхом, але існують припущення щодо передачі вірусу через харчові продукти (морепродукти та інші)
   Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є лихоманка, затруднене дихання, кашель, нежить, біль у горлі, головний біль. Вірус провокує у інфікованих людей розвиток пневмонії.
Найбільш вразливі групи населення, це молодь, люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом.
   З метою профілактики коронавірусу Всесвітня організація  охорони здоров’я розробила  наступні рекомендації:
·       У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
·     часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
·     під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
·     уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
·     якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
·     відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
·     не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області