Пільги при вступі до ВНЗ абітурієнтів, які проживають в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення



Діючим законодавством України для абітурієнтів,  місцем проживання яких є територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї  після 01.01.2018, діють пільги при вступі до вищих навчальних закладів в Освітніх Центрах «Донбас - Україна» та «Крим - Україна». Додаток до листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-261 від 26.04.2018 «Щодо інформаційних матеріалів про документи вступників до ЗВО» визначає спеціальні умови участі таких осіб у конкурсному відборі при вступі.
Для абітурієнтів передбачається проходження вступних випробувань у формі вступних іспитів замість зовнішнього незалежного оцінювання. Тобто за умови участі у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання до приймальної комісії Освітнього Центру не подається.
Якщо ви проживаєте на території населеного пункту на лінії зіткнення або ж переселилися з такої території після 01.01.2018, але бажаєте стати студентом українського вищого навчального закладу, вам потрібно в письмовій формі особисто подати документ про освіту державного зразка та додаток до нього в Освітній Центр навчального закладу.
Перелік Освітніх Центрів «Донбас - Україна», «Крим -Україна» з факультетами та структурними підрозділами можна переглянути на сайті Міністерства освіти і науки України (розділ «Для жителів Донбасу і Криму»).
За відсутності документа про освіту абітурієнт подає довідку до уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для допуску абітурієнта до вступних випробувань та зарахування до вищих навчальних закладів.
У разі відмови приймальною комісією абітурієнту у вступі за цією пільгою вступнику потрібно звернутися до приймальної комісії письмово, а у разі виникнення непорозумінь до органу управління або засновника закладу вищої освіти. 
Для молоді з Криму і Донбасу у Фонді працює Гаряча лінія з питань освіти за номером телефону 0 800 504 425.
Управління державної реєстрації
нормативно-правових актів, правової роботи
та правової освіти Головного територіального
управління юстиції у Донецькій області

Реалізуємо право на «безоплатного адвоката»



Вже більше року обласна юстиція проводить виїзні прийоми жителів області. На таких прийомах надаються безоплатні юридичні консультації, фахівці допомагають розібратись в складній правовій ситуації. Спілкування з громадянами показує, що більшість з них ще необізнана із сучасними можливостями отримати безкоштовну правову допомогу, в тому числі «безоплатного адвоката». Тому на сторінках нашого видання в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова розповідає про гарантії держави з надання безоплатної правової допомоги:
         Кому може знадобиться безоплатна правова допомога?
         В житті кожного з нас можуть виникнути питання, вирішення яких потребує знань правил,  кодексів, законів чи постанов. Можна, звичайно, звернутись до адвоката. А що робити тим, чиї доходи не дозволяють оплачувати юридичні послуги? Саме для таких громадян створена система безоплатної правової допомоги.
         Яку  юридичну допомогу можна отримати безоплатно?
         На початковому рівні -  це консультації та роз’яснення законодавства у тій чи іншій сфері, допомога в оформленні заяв чи скарг до установ чи організацій. Така первинна  правова  допомога безоплатно надається в бюро правової допомоги всім особам, які перебувають в нашій державі на законних підставах. Бюро правової допомоги діють в містах та селищах міського типу нашої області, інформацію про них можна отримати за безкоштовним телефоном 0-800-213-103.
Якщо ж  не обійтись без звернення до суду, то необхідно укладати договір з адвокатом, який працює в системі безоплатної правової допомоги.
         Хто може претендувати на допомогу  «безоплатного адвоката»?
         Зверну вагу, що ми перейшли  вже до безоплатної вторинної  правової допомоги, яка включає і захист в кримінальному провадженні, і представництво інтересів  в судах, і складення документів для суду. Право на «безоплатного адвоката» мають не всі. Тому давайте розберемося.
В кримінальному провадженні участь захисника має бути забезпечена безоплатно, якщо у підозрюваного чи обвинуваченого відсутні кошти для оплати послуг адвоката. Право на безоплатний захист мають всі особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт.
         Для вирішення інших правових ситуацій право на безоплатного адвоката мають пільгові категорії, визначені в Законі України «Про безоплатну правову допомогу». До них віднесені внутрішньо переміщені особи, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.
         Можуть претендувати на безоплатне представництво інтересів в судах  громадяни, які не користуються пільгами ?
          Так, на безоплатне представництво в судах мають змогу претендувати особи, якщо їх середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму. Нагадаю, що для працездатних осіб такий мінімум з 1 липня складає 1841 гривню, а для непрацездатних - 1435 гривень.
         Куди необхідно звернутись, якщо потрібен «безоплатний адвокат»?
         Звертатись необхідно до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри діють в нашій області в Краматорську та Маріуполі, а попередню консультацію можна отримати знову ж таки в бюро правової допомоги.
Раджу всім в ситуаціях, які пов’язані із застосуванням законодавства, складні для розв’язання без юридичних знань, звертатись до системи безоплатної правової допомоги.

МІН’ЮСТ ВИПУСТИВ ВІДЕОРОЛИК «ЗНАЙ СВОЄ ПРАВО НА ЗЕМЛЮ» ПРО ДОСТРОКОВЕ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ



Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про дострокове розірвання договору оренди.

У відеоролику заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова роз’яснює, якими є терміни оренди земельних ділянок. Зокрема, закон визначає максимальний термін оренди земельних ділянок не сільськогосподарського призначення в 50 років. Для ділянок сільськогосподарського призначення також встановлюється мінімальний строк оренди – 7 років.

Розірвання договору оренди передбачає два варіанти дій:

1. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін.

2. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

В першому випадку (за згодою сторін) необхідно:

- укласти додаткову угоду до договору оренди, в якій передбачити розірвання договору з певної дати та покладення на одну зі сторін (зазвичай орендаря) обов'язку здійснити державну реєстрацію припинення права оренди. Якщо договір припиняється до закінчення періоду, за який сплачується орендна плата (зазвичай це рік), бажано також прописати порядок і строк виплати орендної плати за фактичний період оренди.

- якщо сторони дійшли згоди та уклали додаткову угоду про розірвання договору оренди, необхідно звернутися до суб’єкта державної реєстрації для проведення припинення державної реєстрації права оренди.

У другому випадку потрібно скласти позовну заяву та направити її до суду за місцем знаходження земельної ділянки.

Переглянувши відеоролик, можна буде дізнатися, які існують підстави для дострокового розірвання договору оренди землі як з боку орендодавця, так і з боку орендаря.

Також нагадуємо, що підстави дострокового розірвання договору оренди землі визначаються Законом України «Про оренду землі».


МІН’ЮСТ ВИПУСТИВ ВІДЕОРОЛИК ПРО ОСОБЛИВОСТІ СПАДКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЗАКОНОМ ТА ЗАПОВІТОМ



Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» на тему «Право власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом та заповітом».

Фахівці Мін’юсту пояснюють особливості спадкування прав та майна особи, яка померла.

Так, статтями 1217-1219 Цивільного кодексу України визначено, що спадкування - це перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування земельної ділянки здійснюється за законом або заповітом. Спадкоємцем за заповітом є особа, визначена у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, здійснюється спадкування за законом.

У відеоролику Міністр юстиції України Павло Петренко роз’яснює, хто має право на спадщину, коли видається свідоцтво про спадщину, які необхідні документи для оформлення спадщини.

Зокрема важливо знати, що спадкоємці за законом поділяються на декілька черг і кожна з них успадковує майно лише у разі, якщо попередня черга його не успадкувала.

Також, переглянувши відео,  можна буде дізнатися, які права та обов’язки не можуть спадкуватися та які дії необхідно здійснити спадкоємцю для оформлення права власності на земельну ділянку.
                                                                  

Нагадуємо, згідно зі статтею 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до  спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю (державні акти на право власності на земельні ділянки видавалися до 2013 року) або іншим правовстановлюючим документом.
 У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, право  користування  чужою  земельною ділянкою для забудови та право користування чужим майном.

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Tasa8SasXqc&t=71s