Закон України «Про запобігання корупції»


Краматорське міське управління юстиції у Донецькій області, доводить до відома громадян, Закон України «Про запобігання корупції», стаття 21:
       Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції
1. Громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право:
1) повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, Національному агентству, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості;
2) запитувати та одержувати від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", інформацію про діяльність щодо запобігання корупції;
3) проводити, замовляти проведення громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів, подавати за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів, отримувати від відповідних органів інформацію про врахування поданих пропозицій;
4) брати участь у парламентських слуханнях та інших заходах з питань запобігання корупції;
5) вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання корупції;
6) проводити, замовляти проведення досліджень, у тому числі наукових, соціологічних тощо, з питань запобігання корупції;
7) проводити заходи щодо інформування населення з питань запобігання корупції;
8) здійснювати громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання корупції з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать законодавству;
9) здійснювати інші не заборонені законом заходи щодо запобігання корупції.
2. Громадському об’єднанню, фізичній, юридичній особі не може бути відмовлено в наданні доступу до інформації стосовно компетенції суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання корупції, а також стосовно основних напрямів їх діяльності. Така інформація надається в порядку, встановленому законом.
3. Законопроекти та проекти інших нормативно-правових актів, що передбачають надання пільг, переваг окремим суб’єктам господарювання, а також делегування повноважень державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування, з метою їх громадського обговорення розміщуються на офіційних веб-сайтах відповідних органів невідкладно, але не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня їх розгляду з метою прийняття.
4. Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування узагальнюють результати громадського обговорення законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів, передбачених частиною третьою цієї статті, та оприлюднюють їх на своїх офіційних веб-сайтах.

                                                                                                                      

                                                                                               Краматорське міське управління юстиції


Інформ-закладка "Роз’яснення та коментарі щодо Закону України про декомунізацію"





Про Всеукраїнський тиждень права

На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 № 871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права» та наказу Міністерства юстиції України від 28.09.2015 № 274/7 «Про затвердження Плану заходів Міністерства юстиції України з проведенням у 2015 році Всеукраїнського тижня права», та наказу Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 04.11.2015 № 269/2 «Про затвердження Плану заходів Головного територіального управління юстиції у Донецькій області з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права», Краматорське міське управління юстиції у Донецькій області повідомляє про проведення тижня правових знань  з 07 грудня 2015 року по 11 грудня 2015 року, серед загальноосвітніх шкіл міста.

Начальник Краматорського
                                                                      міського управління юстиції
                                                            Залозна О.С.

Зміни до Закону України «Про звернення громадян»

Краматорське міське управління юстиції у Донецькій області, доводить до відома громадян, з 28 жовтня 2015 року набрали чинність зміни до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення.

     Зокрема, відповідно до зміненої статті 5 цього Закону, звернення, що адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань, можуть бути надіслані з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

     Слід мати на увазі, що у письмовому зверненні, у тому числі у електронному, має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, який звертається, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Крім того, цією ж нормою Закону, передбачено, що заявник має право подати усне звернення як на особистому прийомі, так і за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні “гарячі лінії”.
                                                                                                                                   
                                                                                                                                
  Начальник Краматорського міського управління юстиції                  Залозна О.С.

Допомагаємо в оформленні перепусток

В Інтернет-центрі центральної міської публічної бібліотеки ім. М. Горького (м. Краматорськ) безкоштовно надається допомога в оформленні електронних перепусток в зону проведення антитерористичної операції. Центральна міська публічна бібліотека (вул. Гв. Кантемирівців, 16) надає безкоштовні послуги з оформлення електронних перепусток в зону проведення антитерористичної операції.

Для оформлення перепустки при собі потрібно мати паспорт та індефікаційний код.

Місце оформлення – 1-й поверх, Інтернет-центр. Режим роботи – з 9-00 до 18-00, субота та неділя – з 9-00 до 17-00. Без вихідних.

Також ви можете звернутись в бібліотеки-філії №2, №8, №9, №17.

Реформування системи Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно



Краматорське міське управління юстиції інформує щодо реформування системи Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, спрощення процедури реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців
Реформи, які проводяться в Україні, зокрема, передача повноважень у сфері державної реєстрації органам місцевого самоврядування, спрямовані на досягнення основної мети – децентралізації влади та дерегуляції, тобто спрощення надання адміністративних послуг, наближення таких послуг до громадян. До числа таких змін, серед іншого, відноситься передача функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органам місцевого самоврядування, держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим банкам (за органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань), які викладені в проектах Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
За Міністерством юстиції України та його територіальними органами залишаються повноваження з нормативно – методичного забезпечення державної реєстрації прав, контролю за проведенням такої реєстрації, розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльність державних реєстраторів, забезпечення підвищення кваліфікації. Також пропонується запровадити можливість оскарження рішень дій та бездіяльність органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її права порушено, зможе оскаржити рішення або відповідні дії до територіального органу Міністерства юстиції України, а у разі незгоди з рішення вказаного органу за результатами скарги, його можна буде оскаржити до Міністерства юстиції України або до суду.
Також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Документи, що видаються за результатами розгляду заяв у сфері реєстрації прав, заявник може отримувати як в електронному, так і в паперовому вигляді. При цьому документи, отримані в електронній і паперовій формі,будуть мати однакову юридичну силу.
            .   
   Начальник  Краматорського міського  управління юстиції  О.С. Залозна


Безоплатна вторинна правова допомога


Краматорське  міське  управління юстиції у Донецькій області повідомляє: що відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII, яким було відтерміновано набрання чинності положень пункту 6 розділу VI «Прикінцеві положення» стосовно надання безоплатної вторинної правової допомоги всім категоріям осіб, зазначеними у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в повному обсязі почало діяти з 1 липня 2015 року.

Відповідно до статті 14 Закону право на безоплатну вторинну правову допомогузгідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону;
2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону;
3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону;
4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини  другої статті 13 цього Закону;
5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, - на правові послуги, передбачені
 пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону;
6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, - на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону;
7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону, до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця;
9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,  особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої статті 13 Закону, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом;
10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону, протягом розгляду справи в суді;
11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону, протягом розгляду справи в суді;
12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону, стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією.

 У Донецькій області діє Донецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які знаходяться за адресами:
 87500, м. Маріуполь, вул. Зелинського, 27а, тел. 0891-20-00-64 та 84313,
 м. Краматорськ, пл. Леніна, 9 відповідно.

Вебінар щодо реформи децентралізації

У приміщенні центральної міської публічної бібліотеки ім. М. Горького відбудеться  вебінар щодо реформи децентралізації.
Програма «Бібліоміст» спільно з  Асоціацією міст України (АМУ) (проект «Діалог» / Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні): http://www.auc.org.ua/ планує проведення вебінару з  питань реформи децентралізації *23 липня (четвер), 17:00-19:00*, на базі Американського дому в Києві: http://www.americahousekyiv.org/

          Центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького запрошує усіх небайдужих представників міської громади, активістів прийняти участь у вебінарі в приміщенні ЦМПБ ім. М. Горького (вул. Гв. Кантемирівців, 16), 1-й поверх, Інтернет-центр, 23 липня 2015 року з 17.00 до 19.00.

Під час проведення вебінару, після презентації від команди АМУ, відбудеться обговорення, і це чудова можливість поставити питання стосовно особливостей реформи децентралізації та її впливу на життя місцевих громад.



Електронне урядування

Меморандум стосовно впровадження програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) підписано між Державним агентством з питань електронного урядування України та Швейцарським бюро співробітництва в Україні.

Підписання відбулося 3 червня в рамках презентації цієї нової спільної програми за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

Правова освіта населення

У центральній міській публічній бібліотеці ім. М. Горького відкрито виставку правової літератури «Юридичний всеобуч»


В рамках реалізації Програми з правової освіти населення в приміщенні центральної міської публічної бібліотеки ім. М. Горького з бібліотечних фондів разом з головним управлінням юстиції у Донецькій області та міським управлінням юстиції Краматорська організовано    правової літератури «Юридичний всеобуч».

На виставці представлено: Кодекси України -     Податковий, Сімейний, Повітряний, Цивільний; Конституція України; Інструкція з організації примусового виконання рішень; Судова реформа в Україні; Право та свобода людини і громадянина; Право соціального захисту України; Основи податкового права тощо.
Виставка діятиме з 29 травня 2015 року по 05 червня 2015 року. Місце розташування –  центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького, вул.. Гв. Кантемирівців, 16, 2-й поверх, з 09 години до 18 години.






Он-лайн сервіси МінЮсту

Пропонуємо вашій увазі нову та актуальну інформацію від МінЮсту - відтепер ключові документи можна отримати за допомогою онлайн-сервісів. Не гайте часу в чергах - 5 простих кроків для отримання документів онлайн. Як це зробити дізнайтеся з матеріалів


Матеріали з питань децентралізації

Пропонуємо Вашій увазі матеріали з питань децентралізації, підготовані Асоціацією міст України: http://www.auc.org.ua/
.
В документі можна знайти вичерпні відповіді на такі запитання, як
.
1) Чому потрібна децентралізація?
.
2) Що таке спроможна територіальна громада?
.
Та багато інших актуальних аспектів цієї реформи.

20 березня 2015 року відбулося обговорення стратегічних напрямків розбудови державної політики в сфері електронної ідентифікації. http://dknii.gov.ua/content/proekt-strategiyi-derzhavnoyi-polityky-u-sferi-elektronnoyi-identyfikaciyi-bulo-predstavleno

Прийняття законопроекту

5 березня 2015 року, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних” - http://dknii.gov.ua/content/vitayemo-it-spilnotu-ukrayiny

До уваги адвокатів!

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним управлінням юстиції у Донецькій області, а також всіма районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними управліннями юстиції до 16 березня 2015 року.

З повним текстом оголошення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного управління юстиції у Донецькій області (http://www.justice.dn.ua/).